جایزه دکتر اعلمی

/جایزه دکتر اعلمی
جایزه دکتر اعلمی2018-11-25T19:44:40+00:00

جایزه دکتر اعلمی

سومین دوره اهدای جایزه دکتر اعلمی (تقدیر از پیشکسوتان)

به جناب آقای دکتر مسعود توسلی

درباره دکتر مسعود توسلی

مسعود توسلی هستم. در یک خانواده مذهبی در روستایی از توابع کرج بدنیا آمدم و با کمال تاسف مادرم را بسیار زود در دو سالگی از دست دادم و این شد که پدرم هم برایم پدر بود و هم مادر. سه سال اول ابتدایی را در همان روستا گذراندم، سپس به تهران نقل مکان کردیم و باقی تحصیلاتم در تهران بود. سه سال آخر دبیرستان را در دبیرستان شماره یک هدف به پایان بردم جایی که نقطه پایان تحصیلات متوسطه بود.

آغاز تحصیل در طب، به سال ۱۳۴۲ بازميگردد كه از دبیرستان روانه دانشکده پزشکی دانشگاه تهران شدم. پس از ٧ سال در سال ۱۳۴۹ بعد از فارغ تحصیلی از دانشگاه تهران عازم خدمت سربازی در استان زنجان شدم.

سال ۱۳۵۲ برای اولین بار دانشگاه تهران در مرکز شفا یحیاییان اقدام به پذیرش رزیدنت ارتوپدی نمود. بنده و آقای دکتر مرعشی در امتحان پذیرفته شدیم، ایشان به مرکز پهلوی رفتند و بنده به مرکز رازی. این دوره از تحصیل من در سال ۱۳۵۶ به پایان رسید و پس از آن مشغول فعالیت در یک دوره یک‌ساله فلو شیپ ستون فقرات که به تازگی در بیمارستان سینا شروع شده و مسئولیت‌آن با جناب آقای دکتر سید محمود رضاییان بود، شدم.

در سال ١٣۵۷ به استخدام بخش اسکولیوز و جراحی ستون فقرات بيمارستان سينا درآمدم. پس از انقلاب این بخش منحل شد،‌از این رو در بخش ارتوپدی بیمارستان امام یک سال مشغول خدمت بودم و پس آز آن مجددا به سینا برگشتم و جراحی ستون فقرات را در آن بیمارستان ادامه دادم. پس از آن برادر عزیزم جناب آقای دکتر سادات و جناب آقای دکتر حبیب‌الله زاده به این مرکز تشریف آوردند و این بخش بسیار فعال‌تر شد. با همت ایشان این بخش شروع به پذیرش فلوشیپ نموده و پس از آن بنده از دانشگاه تهران بازنشسته شدم. این بخش به قوت به فعالیت خود ادامه داده و امروز نور چشم عزیزم جناب آقای دکتر گل بخش ریاست آن را به عهده دارد.